מפות סינופטיות

פורקה מציעה כמה תוספים עבור מוצריה. בעמוד זה לרשותכם מידע אודות התוספות הפופולאריות ביותר. לרשימה זו שייכים צילומים לוויין, צילומים מכ"מ (מכ"מי דופלר) ומפות סינופטיות המשקפות תחזית טמפרטורות, עננות ולחות. התוספות נגישות הן בצורת מצגות סטטיות והן בצורת הנפשות.

מפות המורכבות באמצעות מכ"מי גשם

מפות אלו מציגות תנועה ריאלית של חזית הגשם. זהו כלי נהדר הניתן לשימוש ביום יום וכשיטת עבודה בתחום המקצועי. למפות הסינופטיות ניתן להוסיף תחזיות של משקעים. כך, גולשי האתר שלכם יוכלו לתכנן את פעילותם היומית בצורה מושכלת יותר.

התמונות ממ"כמי גשם מציגות תצפיות של תנועת חזית הגשם ותדירות הגשם. המידע אשר מתקבל ממ"כמים סינופטיים מוצג בצורת הנפשה, עם עדכון של כל 10 דקות/ רבע שעה/ שעה/ 3 שעות. המייצג מוצע לכם על ידי פורקה ויכול להתקבל באמצעות חיבור HTTP.

מפות המורכבות באמצעות מכ"מי גשם נגישות לכמות מוגבלת של אזורים. לקבלת מידע מפורט נא לפנות ל: צור קשר - Foreca Israel

View

 

 

 

 

מפות המורכבות באמצעות צילומי לוויין

צילומי לוויין מלמדים על תנועת העננים. השימוש בהם מאפשר כבר במבט חטוף לצפות בתופעות מטאורולוגיות משמעותיות. צילומי לוויין מראים סופות ולחצים אטמוספריים ולעיתים קרובות ניתן לצפות את כיוונם. צילומי לוויין מושכים את עיניהם של גולשי הרשת בכל העולם.

צילומי לוויין יכולים להיות גלובאליים (מפה אחת) או מורכבים לפי עיקרון האזורי. למשל, תמונת אירופה, תמונת דרום אמריקה וכן הלאה. אתם בוחרים את המיקום המדויק וגודל המפה.

View

 

מפות של תחזיות סינופטיות

מפות אלו מראות מידע מפורט לגבי האזור הנבחר. מפה רגילה עונה על הצורך של תחזית נרחבת אלא שהמפות הסינופטיות הנוספות יספקו לכם מידע הרבה יותר פרטני. מפות סינופטיות מהוות למעשה הנפשות עם דילוגי זמן בני שעה / 6 שעות. משך התחזית עד 5 ימים (120 שעות).

מפת סמלים

מפות אלו מציגות תחזית מזג אוויר באמצעות סמלים וטמפרטורות. הן יכולות להיות מחולקות לפי אזורים גיאוגרפיים (אזור, מדינה) ויכולות לתפוס שטחים נרחבים כמו יבשת.

View

 

 

 

מפות גשמים / משקעים

מפות גשמים מציגות תחזיות של תנועת חזית הגשם. הן יכולות להיות מחולקות לפי אזורים גיאוגרפיים (אזור, מדינה) ויכולות לתפוס שטחים נרחבים כמו יבשת.

View

 

 

 

 

מפת עננות

מפות עננות מציגות בדרך כלל תחזית של עננות באזור מסוים. הן יכולות להיות מחולקות לפי אזורים גיאוגרפיים (אזור, מדינה) ויכולות לתפוס שטחים נרחבים כמו יבשת.

View

 

 

 

 

מפת טמפרטורות

מפת טמפרטורות מציגה תחזית של טמפרטורת האוויר לימים הקרובים. היא יכולה להפוך להנפשה באמצעות מספרים ו/או צבעים לקריאה נוחה יותר של המפה. היא יכולות להיות מחולקות לפי אזורים גיאוגרפיים (אזור, מדינה) ויכולה לתפוס שטחים נרחבים כמו יבשת.

View

 

 

 

 

מפת רוחות

מפת רוחות מציגה את עוצמתו של הרוח וכיוונו בימים הקרובים. כיוון הרוח מופיע על גבי המפה בצורת חצים ואילו העוצמה מסומנת באמצעות מספרים ו/או צבעים. המפה יכולה להיות מחולקת לפי אזורים גיאוגרפיים (אזור, מדינה) ויכולה לתפוס שטחים נרחבים כמו יבשת, כאשר כל אזורי הים והאוקיינוס נכללים במפה.

 

 

 

 

 

 

 

מפת לחץ אטמוספרי

מפת לחץ מציגה תחזית של לחץ אטמוספרי לימים הקרובים. היא תאפשר למשתמש לזהות מרכזים חשובים עם לחץ נמוך או גבוה, שכן גם כיוון הצפוי של החזית. היא יכולה להיות מחולקת לפי אזורים גיאוגרפיים (אזור, מדינה) ויכולה לתפוס שטחים נרחבים כמו יבשת.

View

 

מידע טכני

 

פורמט העברה

צילומי מכ"מ ולוויין ומפות תחזית מועברות בפורמט PNG, JPEG ו- GIF.

שיטת העברה

מידע המגיע משרתי פורקה מועבר באמצעות חיבורי HTTP. ערוץ התקשורת מוגן על ידי ID משתמש וסיסמה. לאבטחה מרבית ניתן להגביל את הגישה לכתובות IP מסוימות.

עדכונים

תחזיות מזג האוויר מתעדכנות פעמיים יום (לפחות). המידע ממ"כמים ולוויינים מתעדכן כל שעה / 6 שעות. הקבצים, המכילים את המידע, מתעדכנים כל 5 דקות. זמן העדכון כרוך בנגישות מידע חדש.

מפות של תחזיות יכולות להתעדכן כל 3 שעות / 6 שעות או יום. מפות גשמים בדרך כלל מתעדכנות מידי 30 דקות / שעה. צילומי לוויין מתעדכנים כל שעה / 6 שעות. זמן העדכון כרוך בנגישות מידע חדש.